Nutričný terapeut a výživový poradca Katarína Grich

Klientom ponúkam individuálne riešenie pre úpravu metabolizmu s ohľadom na trvalé výsledky. Počas mojej praxe som zistila, že výživa sama o sebe je len jedna fazeta zdravého a spokojného života človeka a moje odborné znalosti a praktické skúsenosti majú svoje hranice. Preto som začala študovať kineziológiu Touch for Health na International Kinesiology College vo Viedni. Takto mám v rukách nástroje na prácu na fyzickej úrovni metabolizmu ale aj prostriedok na prácu s psychikou a energetikou, čo umožňuje poradenstvo vnímajúce človeka ako celok. Kombinácia harmonizácie a úprava stravy na základe kineziologického testu, dopĺňa moje portfólio, práve tam kde prístup podľa Metabolic Balance nie je možný. Ako doplnok pracujem aj s bachovými esenciami.

Nutričné poradenstvo

Cieľom poradenstva nie je písať jedálne plány ako diétna sestra v závodnej jedálni, Skôr je to interakcia (samozrejme za predpokladu patričného nutričného vzdelania). Stravovacie návyky a potraviny, ktoré sa považujú v dnešnej dobe za bežné, nie sú zďaleka vhodné pre každého. Nevhodný výber, kombinácie, načasovanie potravy môžu narušiť samoregulačné systémy, v dôsledku čoho vzniká aj obezita a s ňou spojené ochorenia. V terapii je takmer nevyhnutné sa zamerať na príčiny. Ich odstránením, ak je to možné, sa docieli opätovná metabolická rovnováha a “zmiznú” aj symptómy. 
“Daruješ človeku rybu, nakŕmiš ho na jeden deň. 
Naučíš ho loviť, dáš mu potravu na celý život.”

O mne

Mám radosť, že ste si našli čas zoznámiť sa so mnou. Moje meno je Katarína Grich. Už je to viac ako jedno desaťročie, čo som sa rozhodla podeliť sa a pomôcť k zmene stovkám ľudí. Predchádzali tomu štúdiá v oblasti managementu a marketingu na City University Bratislava (CUB), ktoré som ukončila s The Professional diploma in management. Moja cesta viedla cez cestovný ruch do zahraničia. Tu na mňa čakali ľudia, ktorí ma priviedli k Metabolic Balance® –programu a k myšlienke výživu študovať,  venovať sa jej profesionálne a priniesť túto jedinečnú metódu na Slovensko. Množstvo pozitívnych hodnotení a spätnej väzby o zvýšenej vitalite a novoobjavenej kvalite života ma povzbudzuje a utvrdzuje o zmysluplnosti tohto zámeru. Prijala som výzvu etablovať Metabolic Balance® na Slovensku a ponúknuť partnerskú spoluprácu odbornej verejnosti a zároveň poskytnúť možnosť klientom participovať na jeho benefitoch. Zasadzujem sa za šírenie povedomia nutričného programu Metabolic Balance® u odbornej verejnosti. Pre túto metódu sa mi podarilo nadchnúť množstvo nutričných odborníkov, lekárov a fitness trénerov.

 • Fyziologická a klinická výživa – Nutričný terapeut, Slovenská zdravotnícka univerzita (vzdelávanie prebieha), Bratislava
 • Certifikovaný poradca pre výživu, NUTRIS, Praha (zastrešený Alianciou poradcov pre výživu v ČR)
 • Certifikovaný kouč / poradca Metabolic Balance®, Akademie, Isen a Metabolic Balance® Praha
 • Certifikovaný terapeut Touch for Health I-IV., International Kinesiology College, Viedeň
 • Certifikovaný terapeut Touch for Health “METAFORY”, International Kinesiology College, Viedeň
 • Akreditované štúdium Holistická výživa na Švajčiarskej Akademie der Naturheilkunde

… ďalej rozširujem know-how účasťou na odborných školeniach a kongresoch na Slovensku i v zahraničí ako Nemecko, Rakúsko i v Čechách:

 • Výročný kongres Metabolic Balance®, Bad Windsheim 2008
 • Laboratórne hodnoty v Metabolic Balance procese, Praha 2010
 • Obezitologický kongres 2011, Vyhne
 • Kineziologický svalový test v Metabolic Balance procese, Isen 2011
 • 10. Jubileum event Metabolic Balance®, Isen 2012
 • Medicínsky prednáškový cyklus: Diabetes mellitus, Alergie, Poruchy metabolizmu tukov, Osteoporóza, Dr. med.Wolf Funfack, Isen 2012-2013
 • Tematické prednášky, Isen 2010-1015
  • „Glyko- živiny alebo „esenciálne uhľohydráty“, Dipl.-Ing Silvia Bürkle
  • „NLP“ – možnosti zvýšenia kvality poradenstva, Dr. Elmer Hatzelmann
  • „Acidobáza“, Dr. Keller
  • „Metabolic Balance a zápalové ochorenia na príklade Skleróza multiplex“, Dr. med. Wolf Funfack
  • “Súvis výživy a plodnosti”, Dr. Didier Souverton
  • “Zbohom migréna”, Dr. med. Ulrich Selz
  • „TKTL1- Metabolizmus cukrov, jeho význam pre kontrolu hmotnosti, eficientný Anti-Aging a rezistentný mechanizmus proti chemo- a radioterapii“ Dr. Johanes F. Coy
 • Motivačné rozhovory, PhDr. Jan Soukup, Ph.D, Trenčín 2014
 • Kurzy osobnostného rozvoja

a rôzne ďalšie….

O výživu som sa začala zaujímať až potom čo som sa stala matkou. Predtým môj život popri práci v cestovnom ruchu, vypĺňal šport a predovšetkým vášeň k tancu. Moja životná cesta viedla cez cestovný ruch do Nemecka, kde som žila desať rokov. Tu na mňa čakali ľudia, ktorí ma priviedli k Metabolic Balance® –programu. V tom čase som sa ako matka dvoch detí, dostala do stavu totálneho vyčerpania a hormonálnej disbalancie. Program sľuboval návrat energie, ozdravenie, úpravu hmotnosti, krajšiu pleť a pre mňa najvýznamnejším bodom bola hormonálna a psychická rovnováha. Skôr než som program sama na sebe vyskúšala, mala som možnosť zúčastniť sa odborného školenia Metabolic Balance® v Prahe v roku 2008 pod vedením zakladateľa Dr. med Wolfa Funfacka. Po týchto troch dňoch sa mi zmenil život. Zistila som, že to čo o výžive viem, je len kvapka v mori a tým sa začal nekončiaci maratón školení a štúdia tejto tématiky, ktorý trvá dodnes. Medzitým som si program sama na sebe vyskúšala a utvrdila sa, že to nie sú sľuby, ale reálne výsledky. Na základe spolupráce s  Dr. med. Wolfom Funfackom a pani Dipl.-Ing. Silviou Bürkle mi v roku 2010 bola ponúknutá exkluzívna licencia pre Slovenskú republiku, čo ma po desiatich rokoch, viedlo k návratu na Slovensko. Od tohto roku ponúkam na Slovensku svojim klientom individuálne riešenie pre úpravu metabolizmu s ohľadom na trvalé výsledky. Počas mojej praxe som zistila, že výživa sama o sebe je len jedna časť fungujúceho mechanizmu zdravého organizmu a spokojného života človeka a moje odborné znalosti a praktické skúsenosti majú svoj limit. Potreba rozšíriť zručnosti použiteľné v praxi ma viedli ku štúdiu kineziológie (s ktorou som sa zoznámila už počas môjho pobytu v nemecku) Touch for Health a Total Body/Mind Integration na International Kinesiology College vo Viedni. Takto mám v rukách nástroje na prácu na fyzickej úrovni metabolizmu ale aj prostriedok na prácu s psychikou a energetikou, čo umožňuje poradenstvo vnímajúce človeka ako celok. Ak ste sa dočítali až sem, budem sa tešiť ak som vzbudila vo vás záujem a aj na osobné stretnutia.

Scroll to Top
Napíšte mi Zavolajte mi