Pozitívne vedľajšie účinky – áno prosím!

Všetky živé formy majú samoliečiace schopnosti, aktivujme ich!

Jemne vyladená interakcia medzi imunitným, nervovým a endokrinným systémom, je pre tento proces nevyhnutná. Pri metabolických poruchách je však sila samoregulácie často značne potlačená. Prichádza k náchylnosti na infekcie, poruchy spánku, alergie, potravinovú intoleranciu alebo závažné metabolické ochorenia, ako je reumatizmus, dna, cukrovka alebo metabolický syndróm.
Metabolic Balance má regulačný účinok na metabolizmus. Vyvážený metabolizmus je sám schopný produkovať všetky hormóny a enzýmy, keď je zabezpečený potrebnými stavebnými prvkami prostredníctvom výživy. Posilňujete tak jeho schopnosť samoregulácie, ktorá hrá v procese uzdravovania kľúčovú úlohu.

Zlepšenie klinického zdravia & viac vitality​

Pri dodržiavaní pravidiel Metabolic Balance rýchlo, dlhodobo a bez jojo efektu zhadzujete prebytočné kilá. Preto sa Metabolic Balance aktuálne radí k tým najefektívnejším diétnym programom.

Potvrdzuje to aj nezávislá evalvačná štúdia.

Blutproben liegen auf einem Laborformular zur Festellung der Blutwerte

Krvný obraz a zrkadlo zdravia ​

Každý človek je jedinečný, jeho stravovacie návyky, ako aj stav metabolizmu sa u každého človeka líšia. 

Krvné hodnoty najlepšie odzrkadľujú tieto odlišnosti, slúžia na analýzu zdravia a umožňujú vyvodenie opatrení, napr. vzhľadom na možné nedostatky alebo prebytky živín. 

Rozmanitosť a rozsah krvných hodnôt, pochádzajúcich z malého a veľkého krvného obrazu, sú pre laikov len ťažko zrozumiteľné. 

V prípade Metabolic Balance je hĺbková analýza krvi nevyhnutným nástrojom pre udržateľnú úpravu metabolizmu.

Čo o vás prezrádza krv

Vytvorili sme pre vás exkluzívnu správu k téme „Krvné hodnoty a to, čo odhaľujú“. Správa vysvetľuje: Dôležité krvné hodnoty v detaile – leukocyty – erytrocyty – krvný cukor (glukóza) – cholesterol – kyselina močová – hemoglobín – hematokrit – MCV – MCHs.

  • Dozviete sa, ktoré krvné parametre sa hodnotia pri analýze krvi a čo hovoria o vašom zdravotnom stave.
  • Naučíte sa, ako zdravou a zároveň vhodnou výživou udržateľne zlepšovať krvné hodnoty.
  • Uvidíte, ako môžete predchádzať ochoreniam podmieneným výživou, ako je cukrovka 2. typu alebo metabolický syndróm.
  • Budete vidieť, ako môže údajne zdravá strava, negatívne ovplyvniť metabolizmus. Uvidíte, ako môžete programom úpravy metabolizmu Metabolic Balance udržať zdravé krvné hodnoty.

Zadajte svoju e-mailovú adresu a my vám obratom pošleme odkaz na stiahnutie správy. Vyžiadajte si ju hneď teraz!

Najvyššia individualizácia​

Každý organizmus má individuálne potreby, možno trpíte alergiami, neznášanlivosťou na potraviny alebo máte iné ťažkosti, ktoré je potrebné zohľadniť pri spracovaní osobného plánu výživy, ako napr. neznášanlivosť lepku, alergia na mliečnu bielkovinu alebo cukrovku. Možno nemáte radi cibuľu alebo cukinu? Na čo by vám bol hoci aj dobrý nutričný plán s potravinami, ktoré sú síce zdravé, ale vy ich nemôžete jesť?

Všetky tieto a mnohé iné informácie získané na úvodnej konzultácií, sú súčasťou osobnej anamnézy, vrátane osobných údajov (vek, výška, pohlavie) prípadne vznikajúce ochorenia a ťažkosti. Je tiež dôležité, aby poradca bol informovaný o eventuálnom užívaní liekov alebo predchádzajúcej medikamentóznej liečbe.

Metabolicky relevantné laboratórne parametre z vašej analýzy krvi sa spolu s osobnou anamnézou kompletne vyhodnotia u Metabolic Balance a vy dostanete váš osobný plán výživy.

Zdravá a trvalá redukcia hmotnosti​

Koncept výživy Metabolic Balance vznikol na základe dlhodobého odborného výskumu vplyvu stravy na priebeh telesných procesov a tým aj na zdravie a blaho človeka.

Stravovacie návyky a potraviny, ktoré sa považujú v dnešnej dobe za bežné, nie sú zďaleka vhodné pre každého. Prirodzená samoregulácia tela sa môže narušiť, v dôsledku čoho vznikajú choroby a obezita. 

Indikácie

Acidita (GERD, reflux)

Hyperacidita je známa ako dyspepsia čo je spoločné označenie tráviacich ťažkostí, ktoré sú väčšinou prejavom gastrointestinálnych chorôb hornej časti tráviaceho traktu a taktiež stav, pri ktorom žalúdok vylučuje veľa kyselín. Prebytok kyselín môže byť spôsobený liekmi, stresom a korenistými jedlami ai.. To, čo konzumujeme a spôsob stravovania, sú jeden z dôležitých faktorov, od ktorých acidita závisí. Nepravidelný stravný režim, nevhodný timming vedie k náchylnosti na hyperaktivitu produkcie kyselín. Nevhodné miešanie bielkovín vedie tiež k acidite a k problémom s refluxom.

Metabolic Balance pomáha pri riešení stavu. Odporúčané kombinácie potravín udržujú pomer kyselín a zásad pod kontrolou. Päťhodinový odstup a príjem vody ďalej napomáhajú systémovej regulácií. Nutričný program navyše odporúča jeden druh proteínu na pokrm a odrádza od ich vzájomnej kombinácií (napr. tvaroh s fazuľou) čo vedie k lepšiemu tráveniu a znižuje pravdepodobnosť nadmernej produkcie kyslého metabolického „odpadu“.

Astma

Astma alebo záduch je záchvatovo sa vyskytujúca, spravidla intenzívna dychová nedostatočnosť (dýchavičnosť), ktorá môže mať rôzne príčiny. Astma je stav, pri ktorom sa dýchacie cesty pre opuch zužujú a zároveň produkujú hlien, čo sťažuje dýchanie a vyvoláva kašeľ, sipot a dýchavičnosť.

Obezita znižuje kapacitu pľúc, najmä znížením expiračného rezervného objemu. Zvýšenie zásaditosti tiež pomáha znižovať príznaky astmy. Metabolic Balance zmierňuje zápal, pomáha pri hormonálnej regulácií a znižuje obezitu.

Alergie

Alergia je vysoko senzitívna (prestimulovaná) reakcia tela na určité látky, napríklad peľ, ktorý je prítomný v množstvách, ktoré neovplyvňujú väčšinu ľudí. Medzi bežné príznaky alergií patria kýchanie, kožné vyrážky, svrbenie, nádcha a i.

Alergie sú vedľajšie účinky slabého imunitného systému, potravinové alergény v zásade napádajú potravinové bielkoviny. Program Metabolic Balance zodpovedá chemizmu krvi a chémii potravín a pomáha jednotlivcovi zistiť, ktoré proteíny pre neho pracujú, a tak zníži pravdepodobnosť alergie. Metabolic Balance pracuje s rôznymi bielkovinami v rôznom čase jedla a poskytuje všetky esenciálne aminokyseliny. Pomáha pri rovnováhe hormónov, znižuje zápal a zvyšuje imunitu. S obnovenou imunitou bojuje telo s rôznymi alergiami. Pretože kyslosť v tele je znížená pomocou jedného proteínu pri každom jedle, zásaditej zeleniny a dostatočnej vody, pomáha znižovať alergie.

Artritída (osteo, reumatoidná)

Reumatoidná artritída je chronické, zápalové ochorenie, postihujúce najmä kĺby. Často býva označovaná ako reuma a často sa mýli s artrózou. Je však len jednou z veľkej skupiny reumatických ochorení prevažne pohybového ústrojenstva, ktorých spoločným znakom je bolesť. Prejavuje sa ako ranná stuhnutosť, sprevádzaná bolestivým opuchom kĺbov a zníženým rozsahom pohybu postihnutých kĺbov.

Metabolic Balance pomáha pri zmierňovaní zápalov a pri vyrovnávaní pomeru kyselín a zásad. Zároveň poskytuje telu dostatok potrebných živín a mikroživín. Tukové bunky produkujú zápalové markery. Nutričný program Metabolic Balance pomáha redukovať alebo zmenšovať tukové bunky, a tým znižovať produkciu prezápalových látok.

IBS (Irregular Bowel Syndrome)

Syndróm dráždivého čreva je gastrointestinálna porucha, ktorá spôsobuje bolesti celého tráviaceho traktu, plynatosť, hnačky a zápchu.

Faktory súvisiace s výživou úzko súvisia s metabolickým syndrómom. Metabolic Balance pomáha, pretože strava je veľmi úzko spojená s krvnou chémiou klienta. Klient tak dostane príjem bielkovín, ktorý zodpovedá potrebe jeho systému, v správnom množstve a zabezpečí, aby sa črevná sliznica “zahojila” a systém pracoval efektívne. Taktiež adekvátny príjem vlákniny a rozmanitosť skupín bielkovín, znižuje zápchu a posilňuje črevá a jeho mikrobióm.

Zápcha (constipation)

Toto je stav, v ktorom sú ťažkosti s vyprázdňovaním čriev, zvyčajne spojené so stvrdnutou stolicou a bolesťami pri vyprázdnovaní.

V závislosti od veku, pohlavia a výšky by dospelý človek mal dostať 25-30g vlákniny denne. Voda je tiež veľmi dôležitým faktorom k udržaniu bezproblémového trávenia. V programe Metabolic Balance je plán stravovania vyvážený vrátane dostatku vlákniny aj vody. Zloženie jedla a 5-hodinový odstup medzi jedlami – pomáhajú udržiavať rovnováhu PH a znižujú zápchu. Tiež prispôsobená výživa pomáha rozvíjať dobré črevné baktérie, čo ďalej pomáha pri trávení.

Detská obezita

Detská obezita je stav, keď je hmotnosť dieťaťa (aj adolescenta) vysoko nad priemerom výšky a veku.

Program Metabolic Balance je vyvinutý pre deti od 8 rokov. Nutričný program pomáha normalizovať váhu dieťaťa tým, že mu poskytuje správnu výživu a dáva mu dobré návyky v oblasti životného štýlu – napríklad stravu s tromi jedlami, čo možno realizovať po celý život. Odporúčané jedlo zaručuje, že hormóny dieťaťa sú vyvážené, ich rast je správny, majú dostatok energie a dobrú imunitu, ktorá ich chráni pred chorobami. Tento program pomáha znižovať pravdepodobnosť inzulínovej rezistencie a prediabetes / cukrovky u detí.

Cukrovka (diabetes mellitus)

Cukrovka je metabolická porucha spôsobená nadmerným množstvom glukózy v krvi po dlhšiu dobu, buď z dôvodu inzulínovej rezistencie alebo inzulínovej nedostatočnosti.

Pri liečbe cukrovky a súvisiacich stavov zohráva strava zásadnú úlohu. Vyvážený model troch jedál spolu s komplexným pochopením pravidiel nutričného programu Metabolic Balance môže pomôcť diabetikom udržateľným spôsobom regulovať hladinu cukru v krvi a jeho hmotnosť. Metabolic Balance môže pomôcť pri optimalizácii hladín inzulínu v systéme a tiež znížiť pocity hladu a príznaky hypoglykémie u diabetikov. Komplexné sacharidy a škroby ako je raž, ovos atď., spolu s bielkovinami a tukmi v každom jedle, zabezpečujú, že glykemická záťaž jedla je nízka a predchádza tak výkyvom glykémie. Nutričný program Metabolic Balance pomohol diabetikom znížiť potrebu medikamentov a vyvážiť nedostatok živín starostlivým výberom potravín, ktoré sú optimálne zladené s ich potrebami. To tiež pomáha predchádzať komplikáciám spojeným s cukrovkou.

Inzulínnová rezistencia (IR)

Inzulín je hormón produkovaný pankreasom, ktorý je rozhodujúci pre využitie glukózy v tele na energiu. Inzulínová rezistencia (IR) je stav, pri ktorom sa bunky tela stávajú rezistentnými voči účinkom inzulínu. To znamená, že normálna odpoveď na dané množstvo inzulínu je znížená. Jedinci s metabolickým syndrómom majú často inzulínovú rezistenciu. IR je samostatný rizikový faktor ICHS a je asociovaná s mnohými nemetabolickými ochoreniami, ako sú hypertenzia, reumatoidná artritída, skleróza multiplex, syndróm polycystických ovárií (PCOS) a pod. Diagnostika IR doposiaľ nie je štandardizovaná. Zmeraním hladiny inzulínu a glykémie nalačno sa dá jednoducho vypočítať index IR HOMA alebo indexy inzulínovej senzitivity z hodnôt glykémie a inzulinémie počas orálneho glukózového tolerančného testu (oGTT). Základom prevencie a liečby IR je zmena životosprávy (redukcia hmotnosti predovšetkým abdominálneho tuku,  bezpodmienečná úprava množstva a zloženia stravy, zvýšenie fyzickej aktivity). Včasná identifikácia IR a rozpoznanie rizikových faktorov diabetu a predklinickej aterosklerózy sú z prognostického a preventívneho aspektu veľmi dôležité-

Chronický zápal a nadmerná hmotnosť môžu viesť k inzulínovej rezistencii, ktorá môže byť východiskovým bodom pre diabetes 2. typu. Diéta Metabolic Balance môže pomôcť napraviť prvotné príznaky a príznaky cukrovky a inzulínovej rezistencie. Vďaka zníženiu telesnej hmotnosti a obvodu pása o 8–10% môžete udržať riziko vzniku cukrovky typu 2 na uzde. Zvýšenie citlivosti na inzulín tiež pomáha obnoviť pigmentáciu pokožky, ku ktorej došlo v dôsledku kolísania inzulínu v tele.

Depresia

Porucha duševného zdravia charakterizovaná pretrvávajúcou depresívnou náladou alebo stratou záujmu o aktivity, ktorá spôsobuje významné narušenie každodenného života.

Metabolic Balance spolu s odporúčaniami v oblasti stravovania pomáha obnoviť správny príjem makro a mikroživiny v tele a napomáha tak lepšej energii. Regulácia inzulínu pomáha v obnove energie a lepšieho sebavedomia. Obnova črevnej mikroflóry taktiež prispieva k lepšej produkcii serotonínu a melatoninu (hormónov šťastia)

Zdravie kostí (Osteoporóza, osteopénia)

Osteoporóza je definovaná ako systémové ochorenie skeletu charakterizované nízkou hustotou kostnej hmoty a zhoršovaním kostného tkaniva s následným zvýšením krehkosti kostí a náchylnosti k zlomeninám. Osteopénia je stav, pri ktorom je kostná minerálna hustota nižšia. Ak sa neprijmú preventívne opatrenia, môže osteopénia prerásť do osteoporózy.

Metabolic Balance so svojím vyváženým nutričným plánom odporúčaných potravín, poskytuje dostatočný prísun makro a mikroživín. Zlepšením acidobázickej rovnováhy a dostupnosť dobrých bielkovína minerálov ako vápnik, fosforu atď. zaisťuje, že kosti zostanú zdravé a silné.

Scroll to Top