Erektilná dysfunkcia

Erektilná dysfunkcia (ED)

Erektilná dysfunkcia (ED) známa tiež ako impotencia je typ sexuálnej dysfunkcie charakterizovanej neschopnosťou vyvinúť alebo udržať erekciu penisu počas sexuálnej aktivity.

Zvýšená hladina inzulínu v tele ovplyvňuje produkciu hormónu DHEA (dehydroepiandrosterón). DHEA je steroid, prekurzor androgénov a estrogénov. Je to najhojnejší hormón v tele. Nízke hladiny DHEA sú spojené s vyšším rizikom erektilnej dysfunkcie u mužov. Metabolic Balance pomáha pri vyvážení pankreatického hormónu inzulín, ktorý potom stimuluje hormón DHEA, o ktorom sa preukázalo, že zvyšuje libido u žien a pomáha proti ED u mužov. Výživa odporúčaná vyváženou stravou zároveň pomáha plniť aminokyselinové požiadavky tela na správnu produkciu hormónov a enzýmov.

Iné súvislosti

  • hormón DHEA (dehydroepiandrosterón) je považovaný za hlavný marker pre vek a zdravotný stav. Zdravšiu hladinu je možné nájsť u ľudí, ktorých biologický vek sa zhoduje skutočnému veku. Naopak, nízka hladina DHEA prináša pocit, že ste starší. DHEA v sebe nesie mnoho ochranných opatrení, vrátane antidiabetickej podpory, keďže kortizol zvyšuje hladinu glykémie a vysoké napätie vytvára vyššiu produkciu inzulínu.
  • chráni proti imunitným a autoimunitným ochoreniam, zvyšuje imunitnú funkciu, čím chráni proti rakovine. Okrem toho bojuje aj proti obezite, keďže ide o jeden zo sprievodných stresových prejavov. Dlhšie pretrvávajúci stres, ktorý môže zvýšiť inzulín, hladinu cukru v krvi a kortizolu, nakoniec vedie k nízkej hladiny dhea v krvi.
Scroll to Top