Erektilná dysfunkcia

Erektilná dysfunkcia (ED)

Erektilná dysfunkcia známa tiež ako impotencia je typ sexuálnej dysfunkcie charakterizovanej neschopnosťou vyvinúť alebo udržať erekciu penisu počas sexuálnej aktivity.

Ako sa jej úspešne zbaviť?

Zvýšená hladina inzulínu v tele ovplyvňuje produkciu hormónu DHEA (dehydroepiandrosterón). DHEA je steroid, prekurzor androgénov a estrogénov. Je to najhojnejší hormón v tele. Nízke hladiny DHEA sú spojené s vyšším rizikom erektilnej dysfunkcie u mužov. Metabolic Balance pomáha pri vyvážení pankreatického hormónu inzulín, ktorý potom stimuluje hormón DHEA, o ktorom sa preukázalo, že zvyšuje libido u žien a pomáha proti erektilnej dysfunkcii u mužov. Výživa odporúčaná vyváženou stravou zároveň pomáha plniť aminokyselinové požiadavky tela na správnu produkciu hormónov a enzýmov.

Iné súvislosti

  • hormón DHEA (dehydroepiandrosterón) je považovaný za hlavný marker pre vek a zdravotný stav. Zdravšiu hladinu je možné nájsť u ľudí, ktorých biologický vek sa zhoduje skutočnému veku. Naopak, nízka hladina DHEA prináša pocit, že ste starší. DHEA v sebe nesie mnoho ochranných opatrení, vrátane antidiabetickej podpory, keďže kortizol zvyšuje hladinu glykémie a vysoké napätie vytvára vyššiu produkciu inzulínu.
  • chráni proti imunitným a autoimunitným ochoreniam, zvyšuje imunitnú funkciu, čím chráni proti rakovine. Okrem toho bojuje aj proti obezite, keďže ide o jeden zo sprievodných stresových prejavov. Dlhšie pretrvávajúci stres, ktorý môže zvýšiť inzulín, hladinu cukru v krvi a kortizolu, nakoniec vedie k nízkej hladiny dhea v krvi.
Scroll to Top
Napíšte mi Zavolajte mi